F.A.Q.
Najczęściej zadawane pytania
Najczęściej zadawane pytania
Czy laserowy paintball jest bezpieczny dla zdrowia?
„Laser” wydobywający się z broni to tak naprawdę wiązka podczerwieni. Wiązka ta jest bezpieczna dla zdrowia, w tym również dla wzroku. Technologię tą można spotkać na co dzień (między innymi w pilotach od telewizora lub dekodera, ale też np. w urządzeniach transmitujących dane). Istotną kwestią jest również fakt, iż laser tag w przeciwieństwie do tradycyjnego paintball’a nie zostawia śladów ani siniaków.
Czy wymagana jest wcześniejsza rezerwacja?
Wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana, jednak jest wskazana. Tylko dzięki wcześniejszej rezerwacji ma się pewność, że atrakcja będzie dostępna w danym terminie. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, mailowo, lub osobiście.
Jaka jest minimalna/maksymalna liczba uczestników grających w laser tag?
W Strefie Zoltar można grać nawet we dwie osoby. Maksymalna liczba uczestników jednocześnie przebywających na arenie wynosi 14 w Gdyni oraz 18 w Gdańsku (istnieje oczywiście możliwość zorganizowania gry dla większej grupy z podziałem na drużyny).
Czy są dostępne jakieś promocje?
Aktualne promocje można znaleźć na naszym Facebook’u.
Jak najlepiej się ubrać do gry w laserowy paintball/archery?
Wygodnie. 🙂 W przeciwieństwie do tradycyjnego paintball’a, laser tag nie brudzi. Zalecamy luźny ubiór oraz obuwie sportowe.
Jaki jest minimalny wiek wymagany do gry w laser tag?
Sugerowany minimalny wiek wynosi 8 lat. Po wcześniejszej konsultacji z obsługą obiektu, istnieje możliwość wzięcia udziału w grze przez młodsze osoby.
Czy można w strefie zoltar zakupić kartę/bon podarunkowy?
Tak, na miejscu istnieje możliwość zakupu karty podarunkowej na dowolną atrakcję lub na kwotę do wydania w Strefie Zoltar w Gdyni lub Gdańsku.
Moje dzieci nigdy nie były na laserowym paintballu a chcielibyśmy zorganizować im urodziny i zastanawiamy się czy nie będą się bały ?
Proponujemy dwa wyjścia w takiej sytuacji. Przed zorganizowaniem urodzin prosimy odwiedzić nas z dziećmi i pokażemy całą arenę i sprzęt. To najczęściej pomaga dzieciom w ocenie. Pomaga również, zarezerwowanie chociaż 0,5 h gry na próbę.
Czy ktoś nam wytłumaczy co i jak przed grą?
Przy każdej wizycie obowiązkowym elementem rozgrywki jest instrukcja obsługi sprzętu i bezpieczeństwa udzielana przez obsługę. Będziemy ją przeprowadzać tak samo przy pierwszej, jak i każdej kolejnej wizycie. Nie obawiajcie się – na pewno wszystko zrozumiecie 🙂
Czy otrzymam statystyki po grze?
Tak. Drukujemy je na miejscu.
Jak rozpoznam kto jest w mojej drużynie?
Aby łatwiej było się rozpoznawać w trakcie gry, diody na ramionach jak i plecach kamizelek graczy świecą w odpowiednim dla danej drużyny kolorze (czerwony/niebieski/zielony).
Co się dzieje kiedy stracę życie? Ile mam żyć?
Standardowo gracz, który utracił życie, wraca automatycznie do gry po czasie 10 sekund. Możliwy jest również wariant reaktywacji gracza w „bazie”, zwłaszcza dla gier drużynowych – podchodzi się wtedy do specjalnego urządzenia na arenie, gdzie automatycznie jest się przywracanym do gry. Domyślnie liczba żyć jest nielimitowana, jednak dla chętnych/ bardziej doświadczonych graczy możliwy jest scenariusz z określoną liczbą żyć i opcjonalnie możliwością ich doładowania na „bazie”.
Ile mam amunicji?
Amunicja jest nielimitowana. Parametry te możemy dowolnie modyfikować, a także ustawić doładowanie danej amunicji w bazie.
Ile ważą karabiny?
UZI waży 1,5kg, natomiast M3 waży 2,5kg.
Czy na arenie mogą grać kobiety w ciąży?
Nie.
Czy można płacić kartą?
Tak.